A kurzusokon, projektmunkák során, a céglátogatások, tréningek és egyéb közösségi események alkalmával tárgyalt elméleti elemek gyakorlatba ültetését támogatja a személyes fejlesztés. A fejlesztés két fő fókusszal zajlik: üzleti és pszichológiai. A csoportban és személyesen megvalósuló fejlesztési folyamat az erősségek kibontakoztatására, valamint a hiányok fejlesztésére helyezi a hangsúlyt. A képzés kezdetén tesztek és fejlesztő központ (DC) alkalmazása révén felmérjük a hallgatók vezetői alapkompetenciáinak szintjét, majd a továbbiakban segítjük megkeresni az önazonos vezetői felfogás és skill-set kialakulását. A felmérés és a fejlesztés során a legmodernebb eszközöket alkalmazzuk ide értve a multimédiás eszközök, szenzoros mérések és más innovatív módszertanok alkalmazását is.
ÜZLETI FÓKUSZ
Vezetői tesztek
A tesztcsomag 36 különböző, vezetői munkakörökben releváns személyiségvonást 6 főkompetenciába csoportosítva méri, ezek a következők:
- Vezetéssel kapcsolatos viszonyulások,
- Társas készségek,
- Teljesítési helyzetekkel kapcsolatos viszonyulások,
- Alkalmazkodás és változáskezelés,
- Stresszel és kudarccal való megküzdés,
- Motiváltság.
A tesztcsomag tartalmaz egy gondolkodási képességet mérő tesztet is. Ezzel felmérjük, hogy hallgatóinknak melyek készségek az erősségei és gyengeségei, kialakítva számukra az ideális képzési tervet, amellyel a maximális fejlődést érhetik el a 10 hónapos program során.
Esettanulmány
A vezetői esettanulmány egy kezdő vezető első lépéseiről szól a felelős vezetői munkakörében. Az esettanulmány célja, hogy képet adjon a résztvevők elméleti viszonyulásáról a vezetői feladathoz konkrét eseményeken keresztül. Az esettanulmány feldolgozása standard feltételekkel történik – maximált szószámú válaszok adott kérdések mentén.
Development Center (DC)
A módszerrel a jövő elvárásait modellezzük, s azt vizsgáljuk, hogy a résztvevőknek milyen mértékig egyezik meg a választott viselkedése a szervezet által preferálttal. E mellett az önreflexió aktiválásnak segítségével arról is képet kapunk, hogy mennyire vannak tisztában a résztvevők a vezetői működésük, magatartásuk hatásaival.
A DC napról minden résztvevő az ő fejlődését leginkább támogató 3-4 erősség és 3-4 fejlesztendő terület, valamint a fejlődéshez szükséges vállalások listáját tartalmazó dokumentummal távozik.
PSZICHOLÓGIAI FÓKUSZ
Csoportos szupervízió: lélekjelenlét - önismeret és belső szabadság
A fejlesztés célja, hogy a résztvevők minél inkább képesek legyenek tudatosítani, hogy személyes és szakmai (vezetői, csapattagi vagy éppen fejlesztői) dilemmáik, nehézségeik mögött milyen „rejtett” – a tudatukban aktuálisan nem, vagy csak részlegesen megjelenő – folyamatok, „hatóerők” állnak. Amelyekre maguktól, önmagukban nem, vagy csak ritkán és részlegesen látnak rá. Azonban az intenzív együttélés és minden, ami ennek kapcsán megjelenik; szimpátia, antipátia, viták, félreértések vagy éppen az egyetértések csoportban való feldolgozása rengeteg lehetőséget tartogat, hogy hallgatóink rálássanak arra, milyen hullámokat keltenek másokban, hogy viszonyulnak ehhez.
Cél, hogy a csoportos szupervíziók személyes megtapasztalása és a workshopok elméleti és gyakorlati elemeiből álljon össze a résztvevőkben egy stabil pszichológiai alaptudás; melyből vezetőként majd eligazodhatnak, akár szervezeti kérdésekben (pl. hogyan lehet pszichológiai biztonságot teremteni, hogyan lehet motiválni, hogyan nem, hogyan lehet magatartást változást támogatni), akár személyes életükben.