A Mathias Corvinus Collegium Vezetőképző Akadémiájának diákjai lehetőséget kaptak egy inspiráló beszélgetésre Orbán Gáborral, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatójával, aki a találkozó során megosztotta tapasztalatait karrierútjáról, arról, hogy milyen felelősséggel jár egy „magyar bajnok” vezetése, valamint a vállalat jövőbeli terveiről is mesélt.
Orbán Gábor az államigazgatásban és versenyszférában is dolgozott, azonban a versenyszféra piaci környezetének dinamizmusa és a közvetlen üzleti döntések hatása mindig is vonzotta. A Richter Gedeonhoz való csatlakozását a vállalat nemzetközi jelenléte és innováció iránti elkötelezettsége motiválta.
A beszélgetés során szóba került a vezetői magány kérdése, a vezérigazgató úr elmondása szerint egy vezető nem lehet egyedül, mert ha minden döntést így hozna meg, az hosszú távon káros lenne a szervezetnek. Ehelyett a vezetőnek a csapatával együtt kell gondolkodnia, visszajelzéseket kérve, hogy elkerülje a „rockstar vezető” jelenséget, amely túlzott egyéni döntéshozatalt eredményezne. A vezetői felelősség egy a Richter méretű multinacionális vállalatok esetében különösen nagy. A „sense making” (értelmezési képesség) kulcsfontosságú: a vezetőnek pontosan értenie kell, hogy a vállalat ki is valójában és merre tart.
A cég jövőképe kapcsán betekintést nyerhettek a hallgatók, hogy mi a Richter vezetésének egyik fő szemléleti kívánalma, amely főként a hosszú távú fenntarthatóság biztosításának előnyben részesítése. A vezérigazgató úr fontosnak tartja továbbá, hogy a vállalat ne csak a jelenre koncentráljon, hanem már most megteremtse a 2030-as évek pénzügyi stabilitását. Ennek érdekében a vállalat olyan stratégiát követ, amely lehetővé teszi a meglévő erőforrásokat tartós innovációba és növekedésbe fektetni.
Zárásként pedig azt is megtudhatták a hallgatók, hogy milyen tulajdonságokat keresne egy új, magas beosztású vezetőben, ahol kiemelte a stratégiai gondolkodásmódot, a nyitottságot a visszajelzésekre és a csapatmunkára való képességet.